O firmie – Tartak podlaskie

Tartak Studzianki istnieje na rynku polskim już od 20 lat, czyli od 1991 roku. Nasza firma zajmuje się dystrybucją wszelkich elementów drewnianych na terenie całego województwa podlaskiego.
Ponadto jesteśmy liderem wśród tartaków na rynku północno–wschodniej Polski (na ternie województwa podlaskiego).
Zespół Tartaku Studzianki składa się z wykwalifikowanych fachowców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i niebywałe umiejętności.
Naszym Klientom oferujemy, szeroki wachlarz usług, które realizujemy przy użyciu najwyższej jakości materiałów.
Posiadamy m. in.:

  • tartak pionowy,
  • taśmówki,
  • wielopiłe;

a także specjalistyczny sprzęt do przewozu drewna stosownego, zrębek oraz trocin.
Na nasz sukces składają się konkurencyjne ceny jak również rzetelność w dotrzymywaniu terminów.
Od początku naszej działalności otrzymujemy wiele pozytywnych opinii, a grono zadowolonych Klientów stale się powiększa.

O jakości drewna, które pozyskujemy z Puszczy Knyszyńskiej można pisać w samych superlatywach. Najlepszym na to przykładem jest historia, która opowiada, że już w XVI wieku Puszcza Knyszyńska dostarczała drewna, które było cennym i poszukiwanym surowcem. Świadczy o tym szereg ograniczeń, których strzec mieli leśniczy i podległa im służba. Drewno z puszczy można było brać tylko za specjalnym pozwoleniem królewskim. Wykorzystywane było na opał, ale przede wszystkim jako materiał budowlany, miało szerokie zastosowanie w budowie domów, zabudowań gospodarczych, młynów, grobli.

W puszczy rozwijał się przemysł leśny. Obejmował on produkcję towaru leśnego: popiołu, smoły, dziegciu, węgla drzewnego, wańczosu, klepek, gontów, obręczy do beczek, itd. Popiół drzewny znajdował szerokie zastosowanie w przemyśle włókienniczym, smoła służyła jako materiał do impregnowania okrętów, klepkę wykorzystywano jako surowiec bednarski do produkcji beczek na mąkę i śledzie, wańczos i inne materiały były poszukiwanym materiałem budulcowym i rzemieślniczym.

Warto nam zaufać.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.