Deskideski calowe

Wykonujemy najwyższej jakości deski przeznaczone do różnych celów. Drewno pozyskujemy z Puszczy Knyszyńskiej.
W sprzedaży posiadamy gotowe deski calowe w wymiarach 32 i 2,5 mm, impregnowane, z sosny, świerka oraz budowlane, idealne jako drewno konstrukcyjne.

Deski z sosny

Drewno sosnowe jest łatwe w obróbce, sprężyste, o dobrej wytrzymałości mechanicznej. Niegdyś stosowane było jako materiał na słupy w energetyce, na stemple górnicze czy podkłady kolejowe. Drewno sosny zwyczajnej jest odpowiednie na okleiny wewnętrzne, na stolarkę okienną i drzwiową, podłogi lub meble.

Deski ze świerka

Kolor drewna jest biały lub jasno-żółty, drewno na całym przekroju lekko połyskuje. Twarde, regularnie rozmieszczone sęki, ciemniejsze od otaczającego je drewna. Charakterystyczną cechą drewna świerkowego są dość duże pęcherze żywiczne. Słoje są wyraźne, promienie rdzeniowe niewidoczne. Drewno świerkowe ma piękny zapach żywicy. Jest miękkie, łupliwe, łatwe w obróbce, średnio nasycalne. Deski tarasowe z polskiego świerku są trwałe, mają typowe właściwości mechaniczne. Drewno świerkowe dobrze się barwi, lecz źle poleruje.

Deski impregnowane

Impregnacja to najlepszy sposób na zabezpieczenie drewna.
W trakcie kilkugodzinnego procesu impregnacji giną wszystkie szkodniki, drobnoustroje i bakterie znajdujące się w drewnie. Trwałość elementów drewnianych, poddanych impregnacji wynosi wiele lat. Konserwanty impregnujące, głęboko wnikają w drewno. Impregnacja drewna zabezpiecza produkt przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz czynników biologicznych, tj. owadami ( korniki ), grzybami czy tez pleśnią.

Inne zalety impregnacji:

  • duża trwałość,
  • standardowy proces zgodny z normami DIN,
  • proces przyjazny dla środowiska,
  • krótki czas utrwalania soli impregnujących,
  • możliwość dokładnego dozowania impregnatu.